Pargas skolmästerskap (F) / Paraisten koulumestaruus (V)

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 P7-9 F7-9

P1-2 : 1.0V

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    11   Korin Amos                      Malms skola                          3:47,8        +0,0
  2.     4   Lehtinen Elias                  Malms skola                          4:22,8       +35,0
  3.    17   Engdal Pontus                   Skräbböle skola                      4:30,3       +42,5
  4.    10   Granqvist Samuel                Malms skola                          4:38,4       +50,6
  5.    12   Heikius Noah                    Malms skola                          4:38,6       +50,8
  6.     3   Pura Elias                      Koivuhaan koulu                      5:00,0     +1:12,2
  7.     8   Aspelin Emil                    Skräbböle skola                      5:04,6     +1:16,8
  8.     5   Suojanen Philip                 Skräbböle skola                      5:41,0     +1:53,2
  9.     7   Fröman Joel                     Sunnanbergs skola                    6:04,0     +2:16,2
 10.    13   Saanila Julian                  Skräbböle skola                      6:43,8     +2:56,0
 11.    15   Leino Jonathan                  Malms skola                          6:46,1     +2:58,3
 12.    16   Granvik Adam                    Skräbböle skola                      7:01,1     +3:13,3
 13.     9   Paavola Arnvid                  Sunnanbergs skola                    7:13,5     +3:25,7
 14.     6   Söderblom Benjamin              Sunnanbergs skola                   11:32,2     +7:44,4
 15.    14   Helenius Julian                 Kirjala skola                       12:14,1     +8:26,3

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 P7-9 F7-9

F1-2 : 1.0V

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    23   Nyberg Rebecca                  Malms skola                          3:20,9        +0,0
  2.    22   Johansson Theresia              Malms skola                          3:40,6       +19,7
  3.    24   Vahtola Elsa                    Malms skola                          4:03,2       +42,3
  4.    19   Lindeberg Cindy                 Malms skola                          5:20,1     +1:59,2
  5.    28   Backholm Rebecka                Malms skola                          5:40,8     +2:19,9
  6.    32   Laurén Julia                    Malms skola                          6:41,1     +3:20,2
  7.    31   Koivisto Lina                   Skräbböle skola                      6:44,8     +3:23,9
  8.    25   Satomaa Ida                     Koivuhaan koulu                      6:58,1     +3:37,2
  9.    29   Kronström Engla                 Skräbböle skola                      8:22,9     +5:02,0
 10.    26   Asplund Lana                    Skräbböle skola                      8:48,8     +5:27,9
 11.    30   Lajunen Ellen                   Nilsbyn koulu                        9:35,0     +6:14,1
 12.    20   Ruusuvaara Amanda               Koivuhaan koulu                     10:07,4     +6:46,5
 13.    27   Lertola Ellen                   Sunnanbergs skola                   13:23,3    +10:02,4

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 P7-9 F7-9

P3-4 : 1.0V

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    45   Lindroos Elias                  Malms skola                          3:02,6
  2.    38   Ekholm Vincent                  Våno skola                           3:22,7       +20,1
  3.    41   Björkman Filip                  Malms skola                          3:41,0       +38,4
  4.    39   Korin Linus                     Malms skola                          3:59,6       +57,0
  5.    36   Hindersson Edvin                Våno skola                           4:09,7     +1:07,1
  6.    37   Hellström Alexander             Malms skola                          4:39,3     +1:36,7
  7.    47   Ahtinen Lucas                   Koivuhaan koulu                      4:50,2     +1:47,6
  8.    35   Engroos Adrian                  Våno skola                           5:25,7     +2:23,1
  9.    44   Isaksson Max                    Skärgårdshavets skola                5:30,3     +2:27,7
 10.    40   Satomaa Joel                    Koivuhaan koulu                      5:41,8     +2:39,2
 11.    42   Reima Artur                     Malms skola                          5:41,9     +2:39,3
 12.    43   Lajunen Leevi                   Nilsbyn koulu                        6:12,0     +3:09,4
 13.    46   Helenius Oliver                 Kirjala skola                        9:06,1     +6:03,5

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 P7-9 F7-9

F3-4 : 1.0V

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    54   Nyberg Andréa                   Malms skola                          2:39,7        +0,0
  2.    57   Westerlund Ronja                Malms skola                          2:45,6        +5,9
  3.    56   Ņberg Matilda                  Malms skola                          2:47,8        +8,1
  4.    59   Johansson Emilia                Malms skola                          2:48,9        +9,2
  5.    51   Vahtola Emma                    Malms skola                          2:54,0       +14,3
  6.    55   Ylönen Jenna                    Malms skola                          3:05,0       +25,3
  7.    53   Lindfors Alisa                  Skräbböle skola                      3:23,3       +43,6
  8.    58   Raivio Tilda                    Skräbböle skola                      5:21,6     +2:41,9
  9.    49   Hänninen Milja Mari             Nilsbyn koulu                        6:14,9     +3:35,2
 10.    50   Storgård Amelie                 Skräbböle skola                      6:59,2     +4:19,5
 11.    52   Sandell Cecilia                 Koivuhaan koulu                      7:10,1     +4:30,4

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 P7-9 F7-9

P5-6 : 2.0V

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    64   Kalliokoski Oskari                                                   5:26,1        +0,0
  2.    62   Furu Oscar                      Malms skola                          6:36,1     +1:10,0
  3.    65   Pahlman Artur                   Malms skola                          7:03,1     +1:37,0
  4.    67   Enlund Robin                    Malms skola                          7:16,7     +1:50,6
  5.    66   Komppa Miro-Aaron               Nilsbyn koulu                        7:33,2     +2:07,1
  6.    63   Frankenhaeuser Albert           Skräbböle skola                      7:42,7     +2:16,6

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 P7-9 F7-9

P7-9 : 2.0V

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    75   Johansson Viktor                Paraistenseudun koulu                5:18,7        +0,0
  2.    74   Virtala Alex                    Sarlinska skolan                     5:43,5       +24,8

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 P7-9 F7-9

F7-9 : 2.0V

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    79   Rask Anna                       Sarlinska skolan                     5:31,1        +0,0
  2.    78   Virtala Jenny                   Sarlinska skolan                     6:13,2       +42,1