Pargas skolmästerskap / Paraisten koulumestaruushiihdot 11.2.2015

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 F5-6 FHOGST DLARARE

Pojkar / Pojat 1-2, 1 km : 1.0V

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    12   Hellström Alexander             Malms skola                          5:00,4        +0,0
  2.    14   Korin Linus                     Malms skola                          5:36,0       +35,6
  3.    10   Reima Artur                     Malms skola                          5:38,0       +37,6
  4.    15   Heikkius Noah                   Malms skola                          5:45,2       +44,8
  5.    13   Granqvist Samuel                Malms skola                          5:53,8       +53,4
  6.     8   Rihko Leevi                     Nilsbyn koulu                        6:31,7     +1:31,3
  7.    11   Lindholm Max                    Skräbböle skola                      7:02,9     +2:02,5
  8.     9   Pura Elias                      Koivuhaan koulu                      7:18,5     +2:18,1
  9.    16   Lehtinen Elias                  Malms skola                          7:38,2     +2:37,8
 10.     6   Svahnström Oliver               Malms skola                          7:59,3     +2:58,9
 11.     5   Johansson Lucas                 Kirjala skola                       11:25,8     +6:25,4
 12.     3   Aarnio Shaun                    Koivuhaan koulu                     12:43,8     +7:43,4
 13.     2   Iinatti Roomeo                  Koivuhaan koulu                     12:45,1     +7:44,7

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 F5-6 FHOGST DLARARE

Flickor / Tytöt 1-2, 1 km : 1.0V

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    21   Westerlund Ronja                Malms skola                          3:03,6
  2.    19   Lindfors Alisa                  Skräbböle skola                      3:48,4       +44,8
  3.    24   Hänninen Milja-Maria            Nilsbyn koulu                        5:53,4     +2:49,8
  4.    27   Nyberg Rebecca                  Malms skola                          6:03,9     +3:00,3
  5.    25   Lindström Amanda                Skräbböle skola                      6:09,9     +3:06,3
  6.    23   Vahtola Elsa                    Malms skola                          6:34,6     +3:31,0
  7.    20   Backholm Rebecka                Malms skola                          6:37,9     +3:34,3
  8.    22   Gustafsson Tindra               Malms skola                          8:57,2     +5:53,6
  9.    26   Andersson Nea                   Koivuhaan koulu                      9:48,7     +6:45,1

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 F5-6 FHOGST DLARARE

Pojkar / Pojat 3-4, 1 km : 1.0V

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    32   Frankenhaeuser Albert           Skräbböle skola                      2:48,5        +0,0
  2.    33   Pahlman Artur                   Malms skola                          2:59,7       +11,2
  3.    34   Enlund Robin                    Malms skola                          3:10,1       +21,6
  4.    36   Lindroos Elias                  Malms skola                          3:24,0       +35,5
  5.    43   Ekholm Marius                   Våno                                 3:45,1       +56,6
  6.    44   Ekholm Vincent                  Våno                                 4:26,9     +1:38,4
  7.    37   Ahlbäck Jonatan                 Malms skola                          4:29,1     +1:40,6
  8.    30   Furu Benjamin                   Malms skola                          4:30,3     +1:41,8
  9.    39   Tunturi Tuure                   Malms skola                          5:07,3     +2:18,8
 10.    38   Toivonen Daniel                 Malms skola                          5:11,9     +2:23,4
 11.    42   Vilminko Erik                   Malms skola                          5:13,4     +2:24,9
 12.    31   Rönnholm Sebastian              Kirjala skola                       10:15,7     +7:27,2

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 F5-6 FHOGST DLARARE

Flickor / Tytöt 3-4, 1 km : 1.0V

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    59   Nyberg Andrea                   Malms skola                          3:11,1        +0,0
  2.    53   Åberg Matilda                   Malms skola                          3:14,9        +3,8
  3.    48   Vahtola Emma                    Malms skola                          3:15,7        +4,6
  4.    51   Johansson Emilia                Malms skola                          3:16,2        +5,1
  5.    47   Virtala Emmi                    Skräbböle skola                      3:21,3       +10,2
  6.    50   Backlund Emelie                 Malms skola                          3:35,0       +23,9
  7.    49   Penttilä Maija                  Malms skola                          4:18,1     +1:07,0
  8.    56   Hermansson Lina                 Kirjala skola                        5:28,6     +2:17,5
  9.    58   Sandholm Felicia                Kirjala skola                       10:16,2     +7:05,1

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 F5-6 FHOGST DLARARE

Pojkar / Pojat 5-6, 2 km : 2.0V

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    65   Rosin Emil                      Malms skola                          5:36,4        +0,0
  2.    66   Johansson Viktor                Koivuhaan koulu                      5:49,3       +12,9
  3.    63   Virtala Alex                    Skräbböle skola                      5:58,3       +21,9
  4.    64   Furu Oscar                      Malms skola                          6:37,5     +1:01,1
  5.    67   Komppa Miro-Aaron               Nilsbyn koulu                        7:49,5     +2:13,1
  6.    62   Ekblad Jonatan                  Malms skola                         16:43,0    +11:06,6

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 F5-6 FHOGST DLARARE

Flickor / Tytöt 5-6, 2 km : 2.0V

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    71   Westerlund Wilma                Malms skola                          5:30,2        +0,0
  2.    74   Rask Anna                       Skräbböle skola                      5:52,2       +22,0
  3.    72   Enberg Sofia                    Malms skola                          6:44,9     +1:14,7
  4.    73   Lauren Sara                     Skräbböle skola                      7:03,3     +1:33,1
  5.    70   Hellström Emilia                Nilsbyn koulu                        9:01,6     +3:31,4

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 F5-6 FHOGST DLARARE

Flickor / Tytöt 7-9, 2 km : 2.0V

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    81   Lindroos Anni                   Sarlinska skolan                     5:37,7        +0,0
  2.    80   Ramstedt Ann-Sofie              Sarlinska skolan                     5:58,9       +21,2
  3.    83   Lall Lotta                      Sarlinska skolan                     6:20,3       +42,6

P1-2 F1-2 P3-4 F3-4 P5-6 F5-6 FHOGST DLARARE

Lärare D / Opettajat N, 2 km : 2.0V

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    84   Rask Julia                      Skräbböle skola                      5:29,0        +0,0